Najczęściej zadawne pytania

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania wraz odpowiedziami odnośnie ebooków.

Czym są Złote Myśli?

Złote Myśli, to nowatorskie wydawnictwo elektroniczne, zajmujące się wyłącznie elektronicznymi publikacjami (ebookami), o tematyce związanej z samodoskonaleniem, sukcesem, motywacją, psychologią. Wszystko, czego potrzebujesz, aby być bliżej sukcesu.

Czym są ebooki?

Ebooki to elektroniczne publikacje. Książki w postaci specjalnie przygotowanych plików komputerowych, które można otwierać na dowolnym komputerze.

W jakim formacie są ebooki?

Ebooki wydawane w Złotych Myślach są w postaci plików komputerowych w formacie PDF firmy Acrobat. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy format, a zarazem dający największe możliwości - zapewnia on największą jakość eBooków, a także dużą uniwersalność - można go otworzyć na większości systemów operacyjnych różnych platform sprzętowych.

Czy do otwierania ebooków jest potrzebny jakiś program?

Tak, ebooki w formacie PDF otwiera się w darmowym programie Acrobat Reader w wersji przynajmniej 7.0. Program w wersji 8.0 można ściągnąć tutaj.

Czy Wasze ebooki są dostępne w księgarniach?

Nie, posiadamy wyłączność na wydawane przez nas publikacje, a w związku z tym, że zajmujemy się wyłącznie ebookami, są one dostępne tylko w wersji elektronicznej (lub wydruku cyfrowego na żądanie) i możliwe do zakupu wyłącznie poprzez serwis Złote Myśli.

Czy muszę się rejestrować, aby zakupić ebooka?

Nie, każdy może zakupić ebooka. Rejestracja jest całkowicie dobrowolna i wynikają oczywiście z niej pewne przywileje, o których można przeczytać tutaj.

Czy mogę zapłacić przy odbiorze?

Niestety nie jest to możliwe z uwagi na to, że sprzedajemy ebooki, a nie tradycyjne książki wysyłane pocztą. Zamówienia są realizowane poprzez email i dlatego płatność musi odbywać się z góry.

Zamówienia za pobraniem są możliwe wyłącznie w przypadku zamówień na wersje drukowane (druk cyfrowy), po uprzednim uzgonieniu telefonicznym, a koszt wysyłki za pobraniem to 15 zł. Jest to spowodowane tym, iż publikacje te są drukowane "na żądanie" w drukarni cyfrowej i nie magazynujemy ich, oraz jest to traktowane jako oferta dodatkowa, gdyż podstawową ofertą są publikacje elektroniczne.

Jakie są dostępne formy płatności?

Poza tradycyjnym przelewem/wpłatą na konto na poczcie lub w banku, umożliwiamy płatności kartą kredytową, "Płacę z Inteligo" oraz płatność mTransfer z mBanku. Współpracujemy z serwisem, który gwarantuje bezpieczeństwo transakcji płatniczych - platnosci.pl

Jak szybko otrzymam zamówionego ebooka?

Zamówienia są realizowane natychmiast w momencie otrzymania wpłaty za dane zamówienie. W zależności od wybranej formy płatności może to nastąpić praktycznie natychmiast, lub trwać nawet kilka dni przy płatności za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jeśli otrzymamy zeskanowany dowód wpłaty poprzez email, zamówienie może zostać zrealizowane znacznie szybciej.

Zamówienie zostało już opłacone i nie otrzymałem ebooka, dlaczego?

Możliwe, że nie wpłata nie wpłynęła jeszcze na nasze konto, co jest uzależnione od wybranego sposobu płatności. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest jednak brak podania numeru zamówienia w tytule wpłaty. Bez numeru zamówienia, nie jestesmy w stanie zidentyfkować danej wpłaty, gdyż nie zbieramy żadnych danych osobowych naszych Klientów. W takiej sytuacji, proszę o kontakt na adres kontakt@zlotemysli.pl i podanie wszelkich danych dotyczących zamawianego ebooka, terminu dokonania płatności, w celu wyjaśnienia.

Czy mogę nagrać ebooka na płytę CD?

Oczywiście. Wykonywanie kopii bezpieczeństwa jest czymś normalnym i wręcz zalecanym.

Czy ebooki są z licencją do dalszej odsprzedaży?

Nie, ebooków zakupionych w Złotych Myślach, w związku z ochroną praw autorskich nie można odsprzedawać dalej. Jest to zabronione przez nasz regulamin.

Czy można otrzymać drukowaną wersję ebooka?

Tak, ale tylko w niektórych przypadkach. Wprowadziliśmy usługę druku na żądanie. Ebooki, które mają dostępny wydruk cyfrowy, są oznaczone w naszym katalogu specjalną ikonką:

Ile zajmuje jeden ebook? Jak dlugo bede go sciagal?

Wszystko zależy od tego jaki to jest ebook i jaką ma objętość (liczbę stron) i ilość ilustracji. Przeciętnie jest to jednak od 1-4MB maksymalnie. W zależności od rodzaju połącznia (modem, stałe łącze) i wielkości danego ebooka, będzie się on ściągał od ok. 1 minuty do maksymalnie 10-20 minut (wolne polaczenie modemowe).

statystyka